- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – FIELD CORN
- 1st – Dale Ambrose, Butler, PA
- 2nd – Gordon Marburger, Evans City, PA
- 3rd – Linda Cranmer, Butler, PA
- 2nd – Gordon Marburger, Evans City, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – INDIAN CORN
- 1st – Stephen Drake, Slippery Rock, PA
- 2nd – Paul Drake, Slippery Rock, PA
- 3rd – Jake Fowler, Karns City, PA
- 2nd – Paul Drake, Slippery Rock, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – POPCORN
- 1st – Joshua Drake, Slippery Rock, PA
- 2nd – Cindy Loncaric, Valencia, PA
- 3rd – Aaron Drake, Slippery Rock, PA
- 2nd – Cindy Loncaric, Valencia, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – ANY OTHER CORN
- 1st – Stephen Drake, Slippery Rock, PA
- 2nd – Willie Drake, Slippery Rock, PA
- 3rd – Mandy McCall, Karns City, PA
- 2nd – Willie Drake, Slippery Rock, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – SHELLED CORN
- 1st – Reid Marburger, Evans City, PA
- 2nd – Dale Ambrose, Butler, PA
- 3rd – Willie Drake, Slippery Rock, PA
- 2nd – Dale Ambrose, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – OATS – ARMOR
- 1st – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Andrew Stoops, West Sunbury, PA
- 3rd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Andrew Stoops, West Sunbury, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – OATS – HAZEL
- 1st – Amy O’Donnell, ,
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- 3rd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – OATS – OGLE
- 1st – Tina Kramer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Justin Montgomery, Fenelton, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – OATS – HERCULES
- 1st – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- 3rd – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – ANY OTHER OATS
- 1st – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Sam Riemer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WHEAT – DYNASTY
- 1st – Amy O’Donnell, ,
- 2nd – Justin Montgomery, Fenelton, PA
- 3rd – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Justin Montgomery, Fenelton, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WHEAT – FREEDOM
- 1st – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WHEAT – JACKSON
- 1st – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WHEAT – MADISON
- 1st – Tina Kramer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Justin Montgomery, Fenelton, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WHEAT – PENNMORE
- 1st – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Stephen Drake, Slippery Rock, PA
- 3rd – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Stephen Drake, Slippery Rock, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – ANY OTHER WHEAT
- 1st – Dale Ambrose, Butler, PA
- 2nd – Austin Stoops, West Sunbury, PA
- 3rd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- 2nd – Austin Stoops, West Sunbury, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WINTER BARLEY – BARSOY
- 1st – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 3rd – Tina Kramer, Butler, PA
- 2nd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WINTER BARLEY – PENNEO
- 1st – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 3rd – Amy O’Donnell, ,
- 2nd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – WINTER BARLEY – STEPHAN
- 1st – Justin Montgomery, Fenelton, PA
- 2nd – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 3rd – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Dave Kramer, Fenelton, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – ANY OTHER WINTER BARLEY
- 1st – Tina Kramer, Butler, PA
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- 3rd – Amy O’Donnell, ,
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – BUCKWHEAT SEEDS
- 1st – Justin Montgomery, Fenelton, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Tina Kramer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – RED CLOVER SEEDS
- 1st – Dave Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- 3rd – Amanda Kramer, Fenelton, PA
- 2nd – Tom Kramer, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – RYE SEEDS
- 1st – Sam Riemer, Butler, PA
- 2nd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 3rd – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – SOYBEAN SEEDS
- 1st – Amy O’Donnell, ,
- 2nd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- 3rd – Tina Kramer, Butler, PA
- 2nd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – SUNFLOWER SEEDS
- 1st – Arleen McCurdy, Prospect, PA
- 2nd – Susan Osche, Cabot, PA
- 2nd – Susan Osche, Cabot, PA
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – TIMOTHY SEEDS
- 1st – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- 3rd – Tom Kramer, Butler, PA
- 2nd – Amy O’Donnell, ,
- FARM CROPS – GRAIN & SEED CROPS – ANY OTHER SEEDS
- 1st – Adam Drake, Slippery Rock, PA
- 2nd – Willie Drake, Slippery Rock, PA
- 3rd – Dallas O’Donnell, Butler, PA
- 2nd – Willie Drake, Slippery Rock, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – ALFALFA – SECOND CUT
- 1st – Bruce Walker, Butler, PA
- 2nd – Mikeal Finklea, West Sunbury, PA
- 3rd – Paul R Merten III, Evans City, PA
- 2nd – Mikeal Finklea, West Sunbury, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – HAY OF OTHER LEGUMES
- 1st – Mikeal Finklea, West Sunbury, PA
- 2nd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- 2nd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – GRASS
- 1st – Brian Miller, Saxonburg, PA
- 2nd – Bruce Walker, Butler, PA
- 3rd – Mikeal Finklea, West Sunbury, PA
- 2nd – Bruce Walker, Butler, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – MIXED HAY
- 1st – Gordon Marburger, Evans City, PA
- 2nd – Bruce Walker, Butler, PA
- 3rd – Paul R Merten III, Evans City, PA
- 2nd – Bruce Walker, Butler, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – STRAW FROM OATS
- 1st – Bruce Walker, Butler, PA
- 2nd – Sam Riemer, Butler, PA
- 3rd – Mikeal Finklea, West Sunbury, PA
- 2nd – Sam Riemer, Butler, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – STRAW FROM WHEAT
- 1st – Jed Ambrose, Butler, PA
- 2nd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- 3rd – Reid Marburger, Evans City, PA
- 2nd – Brian Miller, Saxonburg, PA
- FARM CROPS – HAY & STRAW – ANY OTHER STRAW
- 1st – Paul R Merten III, Evans City, PA
- 2nd – Kenneth Cranmer, Butler, PA
- 2nd – Kenneth Cranmer, Butler, PA
- FARM CROPS – SILAGE – PERENNIAL CROPS
- 1st – Brian Miller, Saxonburg, PA
- FARM CROPS – SILAGE – CORN SILAGE
- 1st – Brian Miller, Saxonburg, PA
- FARM CROPS – SCARECROW CONTEST – ADULT
- 1st – Mary Lehnerd, Cabot, PA
- 2nd – Andrew Cranmer, Butler, PA
- 3rd – Linda Cranmer, Butler, PA
- 2nd – Andrew Cranmer, Butler, PA
- FARM CROPS – SCARECROW CONTEST – YOUTH (11 & Under)
- 1st – Frank Irvine, West Sunbury, PA