- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – LIMA BEANS
- 1st – JANICE MARBURGER, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – BUSH BEANS
- 1st – JOHN GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 2nd – STEVE VAN DYKE, Evans City, PA
- 3rd – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – YELLOW WAX BEANS
- 1st – STEVE VAN DYKE, Evans City, PA
- 2nd – PAUL WORST, Butler, PA
- 3rd – BETH FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GREEN SNAP BEANS
- 1st – DAVID KOPP, Evans City, PA
- 2nd – ARLEEN MCCURDY, Prospect, PA
- 3rd – PAUL R MERTEN III, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – BEANS / ANY OTHER
- 1st – DONNA MIKLAVIC, Butler, PA
- 2nd – ANITA STEVENS, Renfrew, PA
- 3rd – CAROL MARKLE, Cabot, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED BEETS
- 1st – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 2nd – WILLIAM SMITH, Slippery Rock, PA
- 3rd – KELLY BRICKER, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – BEETS / ANY OTHER
- 1st – JOHN MUSKO, Butler, PA
- 2nd – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – BROCCOLI
- 1st – JULIA MILLER, Harmony, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – FLAT CABBAGE
- 1st – TARA MAGILL, Butler, PA
- 2nd – RORI STEWART, Mars, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED CABBAGE
- 1st – JULIE WORST, Butler, PA
- 2nd – KAREN MARBURGER, Evans City, PA
- 3rd – ANNA FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – ROUND CABBAGE
- 1st – CLAIRE DOUTHETT, Renfrew, PA
- 2nd – JULIE WORST, Butler, PA
- 3rd – ABBY FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CABBAGE / ANY OTHER
- 2nd – ANNA FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CARROTS
- 1st – DIANA PETERS, Butler, PA
- 2nd – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 3rd – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CAULIFLOWER
- 1st – MELANIE NEMCEK, Mars, PA
- 2nd – TARA MAGILL, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CELERY
- 1st – DOUGLAS BELLIS, Chicora, PA
- 2nd – JANE REKICH, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – YELLOW SWEET CORN
- 1st – FRANK REKICH, Butler, PA
- 2nd – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 3rd – PAUL R MERTEN III, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SWEET CORN / ANY OTHER
- 1st – BRANDON HUFFMAN, Butler, PA
- 2nd – LENA VANDEVORT, Butler, PA
- 3rd – PAUL WORST, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SMALL PICKLING CUCUMBERS
- 1st – WILLIAM SMITH, Slippery Rock, PA
- 2nd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 3rd – ABBY FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – LARGE PICKLING CUCUMBERS
- 1st – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 2nd – JOHN GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 3rd – ANNA FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – LARGE SLICING CUCUMBERS
- 1st – JOHN GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 2nd – MARK BOMMER, Renfrew, PA
- 3rd – BETH FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CUCUMBERS / ANY OTHER
- 2nd – MARIANNE HILL, Sarver, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – EGGPLANT
- 1st – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- 2nd – DAVID NESBIT, Evans City, PA
- 3rd – LARRY FECICH, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – REGULAR GARLIC
- 1st – JOHN GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 2nd – BRIAN MCCURDY, Butler, PA
- 3rd – GARY BOARTS, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – MIXED GOURDS
- 1st – WILLIE DRAKE, Slippery Rock, PA
- 2nd – CONNIE HASWELL, Evans City, PA
- 3rd – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GROUDS / ONE VARIETY
- 1st – DIANE MARBURGER, Evans City, PA
- 2nd – MELISSA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – KALE
- 1st – LIZ ARCHAMBAULT, Butler, PA
- 2nd – JANE REKICH, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – KOHLRABI
- 1st – JOHN PASERBA, Cranberry Twp, PA
- 2nd – DIANE MARBURGER, Evans City, PA
- 3rd – BETH FLICK, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – LEEKS
- 1st – JOHN MUSKO, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED ONIONS
- 1st – MICHAEL BUPP, Butler, PA
- 2nd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 3rd – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – WHITE ONIONS
- 1st – WILLIAM SMITH, Slippery Rock, PA
- 2nd – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – YELLOW ONIONS
- 1st – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- 2nd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- 3rd – LISA PFAB, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GREEN ONIONS
- 1st – ARLEEN MCCURDY, Prospect, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SHALLOTS
- 1st – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 2nd – JOHN MUSKO, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PEAS
- 1st – CAROL MARKLE, Cabot, PA
- 2nd – RORI STEWART, Mars, PA
- 3rd – GARY KARNS, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – HOT BANANA PEPPERS
- 1st – JAMES MCKNIGHT, Pittsburgh, PA
- 2nd – DAVE STEIGHNER, Renfrew, PA
- 3rd – LAURA METRICK, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CHILI TYPE HOT PEPPERS
- 1st – DAVE STEIGHNER, Renfrew, PA
- 2nd – JAMES MCKNIGHT, Pittsburgh, PA
- 3rd – JOHN PASERBA, Cranberry Twp, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – HABANERO PEPPERS
- 1st – LARRY MARBURGER, Evans City, PA
- 2nd – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – JALAPENO PEPPERS
- 1st – BILL SHEPARD, Renfrew, PA
- 2nd – WILLIAM SMITH, Slippery Rock, PA
- 3rd – DAVE STEIGHNER, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – MARIACHI PEPPERS
- 1st – DAVID KOPP, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – HOT PEPPERS / ANY OTHER
- 1st – HARVEST VIEW FARM, Butler, PA
- 2nd – DAVE STEIGHNER, Renfrew, PA
- 3rd – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SWEET BANANA PEPPERS
- 1st – KELLY BRICKER, Evans City, PA
- 2nd – RACHEL BOLTZ, Cabot, PA
- 3rd – MARCIA SHEPARD, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GREEN PEPPERS
- 1st – JOSEPH YANNOTTI, Pittsburgh, PA
- 2nd – STEVE BUEHLER, Evans City, PA
- 3rd – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SWEET PEPPERS / ANY OTHER
- 1st – JOSEPH YANNOTTI, Pittsburgh, PA
- 2nd – LYNNETTE PATTON, Prospect, PA
- 3rd – DIANA PETERS, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – POTATOES / KATAHDIN
- 1st – RACHEL BOLTZ, Cabot, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – POTATOES / KENNEBEC
- 1st – ANDY STOOPS, West Sunbury, PA
- 2nd – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – POTATOES / RED
- 1st – RACHEL BOLTZ, Cabot, PA
- 2nd – WILLIAM SMITH, Slippery Rock, PA
- 3rd – DIANE MARBURGER, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – POTATOES / YUKON GOLD
- 1st – KAREN MARBURGER, Evans City, PA
- 2nd – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 3rd – ROGER PFAB, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – POTATOES / ANY OTHER
- 1st – EDWARD MONNIE, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PUMPKINS / CONNECTICUT
- 1st – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PUMPKINS / SMALL SUGAR
- 1st – DOUGLAS BELLIS, Chicora, PA
- 2nd – KIM MARBURGER, Evans City, PA
- 3rd – LARRY MARBURGER, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PUMPKINS / ANY OTHER
- 1st – CONNIE HASWELL, Evans City, PA
- 2nd – THELMA GILLILAND, Butler, PA
- 3rd – LARRY FECICH, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PUMPKINS / LARGEST
- 1st – DIANE MELLISH, Chicora, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SUMMER ROUND RADISHES
- 1st – ARLEEN MCCURDY, Prospect, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RHUBARB
- 1st – EDWIN YOUNG, West Sunbury, PA
- 2nd – LENA VANDEVORT, Butler, PA
- 3rd – NORM HENTHORN, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – COCOZELLE SQUASH
- 1st – ROSE SPITHALER, Evans City, PA
- 2nd – FRANK SPITHALER, Evans City, PA
- 3rd – DAVID NESBIT, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – CROOKNECK SQUASH
- 1st – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 2nd – MICHAEL KELLEY, Portersville, PA
- 3rd – DAVID NESBIT, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PATTY PAN SQUASH
- 1st – GLEN MAGILL, Butler, PA
- 2nd – MICHAEL WILSON, Fenelton, PA
- 3rd – DAVID KOPP, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – ZUCCHINI / SMALL
- 1st – TED GENGLER, Saxonburg, PA
- 2nd – NICK STEWART, Mars, PA
- 3rd – CHRISTOPHER MICHEL, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SUMMER SQUASH / ANY OTHER
- 1st – DAVID KOPP, Evans City, PA
- 2nd – LARRY FECICH, Renfrew, PA
- 3rd – ROBERT ORSBORN, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – ACORN SQUASH
- 1st – MELANIE NEMCEK, Mars, PA
- 2nd – HEATHER CLEMENT, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – BUTTERNUT SQUASH
- 1st – EDWARD MONNIE, Butler, PA
- 2nd – PAUL WORST, Butler, PA
- 3rd – ROSE SPITHALER, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – LARGEST SQUASH
- 1st – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 2nd – WILLIE DRAKE, Slippery Rock, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – WINTER SQUASH / ANY OTHER
- 1st – JOHN PASERBA, Cranberry Twp, PA
- 2nd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 3rd – ANNE AMBROSE, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – SWISS CHARD
- 1st – JANE REKICH, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED TOMATOES
- 1st – YVONNE BUEHLER, Evans City, PA
- 2nd – LARRY FECICH, Renfrew, PA
- 3rd – STEVE BUEHLER, Evans City, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GREEN TOMATOES
- 1st – LENA VANDEVORT, Butler, PA
- 2nd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 3rd – ELIZABETH WILLIAMSON, Chicora, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED CHERRY TOMATOES
- 1st – HARVEST VIEW FARM, Butler, PA
- 2nd – RONALD MCCONNELL, Butler, PA
- 3rd – ALBERT DEFOGGI, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED GRAPE TOMATOES
- 1st – DAVID KOPP, Evans City, PA
- 2nd – KELLY BRICKER, Evans City, PA
- 3rd – WILLIAM SMITH, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GREEN CHERRY/GRAPE TOMATOES
- 1st – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 2nd – LARRY MARBURGER, Evans City, PA
- 3rd – WILLIAM KREUZER, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – YELLOW CHERRY/GRAPE TOMATOES
- 1st – DAVID KOPP, Evans City, PA
- 2nd – MICHAEL BUPP, Butler, PA
- 3rd – ANN HIXON, Butler, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – RED PLUM-SHAPED TOMATOES
- 1st – SARAH BUPP, Butler, PA
- 2nd – LARRY FECICH, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – GREEN PLUM-SHAPED TOMATOES
- 1st – GARY COSTEL, Butler, PA
- 2nd – ROSE SPITHALER, Evans City, PA
- 3rd – CAROL MARKLE, Cabot, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – TOMATOES / ANY OTHER SMALL
- 1st – SUSAN SELBY, Butler, PA
- 2nd – ELIZABETH NICHTER, Butler, PA
- 3rd – LARRY FECICH, Renfrew, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – TURNIPS
- 1st – RYAN THURBER, Fenelton, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – PA GROWN FANCY BASKET
- 1st – SUE BOARTS, Butler, PA
- 2nd – ERIC EPPINGER, Prospect, PA
- 3rd – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- VEGETABLES – GARDEN VEGETABLES – MOST UNUSUAL VEGETABLE
- 1st – STEVE BUEHLER, Evans City, PA
- 2nd – DIANE MARBURGER, Evans City, PA
- 3rd – JACOB PFAB, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – ITALIAN BASIL
- 1st – RICH GALL, Butler, PA
- 2nd – ROBIN VAN DYKE, Evans City, PA
- 3rd – JOSEPH YANNOTTI, Pittsburgh, PA
- VEGETABLES – HERBS – BASIL / ANY OTHER
- 1st – MICHAEL WILSON, Fenelton, PA
- 2nd – JEFFREY FRAZIER, Butler, PA
- 3rd – DAN LAPORTE, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – CHAMOMILE
- 1st – KIM REAMER, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – DILL HEADS
- 1st – STEVE VAN DYKE, Evans City, PA
- 2nd – ROBIN VAN DYKE, Evans City, PA
- 3rd – ELIZABETH WILLIAMSON, Chicora, PA
- VEGETABLES – HERBS – LAVENDER
- 2nd – SUSAN SELBY, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – LEMON BALM
- 1st – MELISA COSTEL, Butler, PA
- 2nd – CAROL BURR, Mars, PA
- 3rd – ELIZABETH NICHTER, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – APPLE / PINEAPPLE MINT
- 1st – ELIZABETH NICHTER, Butler, PA
- 2nd – DAN LAPORTE, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – PEPPERMINT
- 1st – GARY KARNS, Butler, PA
- 2nd – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- VEGETABLES – HERBS – SPEARMINT
- 1st – ANDY STOOPS, West Sunbury, PA
- 2nd – SUSAN SELBY, Butler, PA
- 3rd – TRENA HENTHORN, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – OREGANO
- 1st – LISA PFAB, Renfrew, PA
- 2nd – DIANE MARBURGER, Evans City, PA
- 3rd – SUSAN SELBY, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – PARSLEY
- 2nd – SANDY HOSACK, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – HERBS – ROSEMARY
- 1st – KRISTEN MIKLAVIC, Butler, PA
- 2nd – JILL RUZICH, Mars, PA
- 3rd – TRENA HENTHORN, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – SAGE
- 1st – SUSAN SELBY, Butler, PA
- 2nd – KENNETH CRANMER, Butler, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – HERBS – THYME
- 1st – JOANNE BROWN, Chicora, PA
- 2nd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 3rd – WILLIE DRAKE, Slippery Rock, PA
- VEGETABLES – HERBS – HERB/ Any Other
- 1st – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- 2nd – DAN LAPORTE, Butler, PA
- 3rd – ELIZABETH COSME, Butler, PA
- VEGETABLES – HERBS – HERB ARRANGEMENT
- 1st – SUSAN SELBY, Butler, PA
- 2nd – LESLIE COOK, Butler, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA