- FLORAL EXHIBITS – FLOWERING HOUSE PLANTS – AFRICAN VIOLETS
- 1st – ROSE SPITHALER, Evans City, PA
- 2nd – MICHAELYA REAMER, Butler, PA
- 3rd – TAYLOR KENNEDY, Valencia, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERING HOUSE PLANTS – BEGONIA
- 1st – VALARIE KENNEDY, Valencia, PA
- 2nd – MARIA WORST, Butler, PA
- 3rd – LAURA BLOOM, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERING HOUSE PLANTS – GERANIUMS
- 1st – CAROL BURR, Mars, PA
- 2nd – MARIA WORST, Butler, PA
- 3rd – LAURA BLOOM, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERING HOUSE PLANTS – IMPATIENS
- 1st – TIM LAUGHLIN, Butler, PA
- 2nd – LAURA BLOOM, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERING HOUSE PLANTS – ALL OTHERS
- 1st – BETTY JANE RENO, Valencia, PA
- 2nd – JOAN GUMPP, Renfrew, PA
- 3rd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERING HOUSE PLANTS – FLOWERING HANGING BASKET
- 1st – MARIA WORST, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – CACTI
- 1st – BETH FLICK, Fenelton, PA
- 2nd – AMBER ROYDES, Tarentum, PA
- 3rd – SANDY NORRIS, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – COLEUS
- 1st – TRENA HENTHORN, Butler, PA
- 2nd – CAROL BURR, Mars, PA
- 3rd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – FERNS
- 1st – ROBERT JR. ELLENBERGER, Butler, PA
- 2nd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- 3rd – VALARIE KENNEDY, Valencia, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – POTTED IVY
- 1st – TIM LAUGHLIN, Butler, PA
- 2nd – TRENA HENTHORN, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – PHILODENDRON
- 1st – HELEN PROST, Dayton, OH
- 2nd – VALARIE KENNEDY, Valencia, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – DISH GARDEN
- 1st – ABBY FLICK, Fenelton, PA
- 2nd – KIM YOUNG, West Sunbury, PA
- 3rd – MARIA WORST, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – ANY OTHER HOUSE PLANT
- 1st – PATTY ROYDES, Tarentum, PA
- 2nd – JACOB KENNEDY, Valencia, PA
- 3rd – STACEY SMITH, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – FLOWER BOX
- 1st – RUTH MONNIE, Butler, PA
- 2nd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- 3rd – ANNA FLICK, Fenelton, PA
- FLORAL EXHIBITS – FOLIAGE PLANTS – HANGING BASKET
- 1st – LORNA WHITTINGTON, Butler, PA
- 2nd – TIM LAUGHLIN, Butler, PA
- 3rd – DONNA FRAZIER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – AGERATUM
- 1st – GAYLE GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 2nd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- 3rd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – ASTERS
- 1st – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – CALENDULA
- 1st – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 2nd – DEBBIE ROCKWELL, Slippery Rock, PA
- 3rd – MELISA COSTEL, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – CELOSIA
- 1st – JANE REKICH, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – CLEOME
- 1st – ROBIN SHEMELA, Mars, PA
- 2nd – IRMA SUMANSKY, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – CORNFLOWER
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – COSMOS
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – DAN LAPORTE, Butler, PA
- 3rd – IRMA SUMANSKY, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – DAHLIAS / POM POM
- 1st – MICHAEL BUPP, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – DAHLIAS / ANY OTHER
- 1st – MICHAEL BUPP, Butler, PA
- 2nd – ROBIN SHEMELA, Mars, PA
- 3rd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – DAISIES
- 1st – ROBIN SHEMELA, Mars, PA
- 2nd – MARSHA REEDY, Evans City, PA
- 3rd – CAROL HUTZLEY, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – GLADIOLUS – ONE COLOR
- 1st – MARIA WORST, Butler, PA
- 2nd – RUTH MONNIE, Butler, PA
- 3rd – MARY RUSH, Prospect, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – GLADIOLUS – MIXED COLORS
- 1st – ISABELLE M STEPHENS, Butler, PA
- 2nd – MARIA WORST, Butler, PA
- 3rd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – MARIGOLDS / SMALL – ONE COLOR
- 1st – DIANA PETERS, Butler, PA
- 2nd – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 3rd – GAYLE GUNDLACH, Saxonburg, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – MARIGOLDS / MEDIUM – ONE COLOR
- 1st – GAYLE GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 2nd – NANCY MCCARREN, Butler, PA
- 3rd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – MARIGOLDS / LARGE – ONE COLOR
- 1st – NIKKI ELLENBERGER, Butler, PA
- 2nd – JANE TITLEY, Butler, PA
- 3rd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – MARIGOLDS / SMALL – VARIGATED
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – GAYLE GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – MARIGOLDS / MEDIUM – VARIGATED
- 1st – IRMA SUMANSKY, Renfrew, PA
- 2nd – LARRY SUMANSKY, Renfrew, PA
- 3rd – LYNNETTE PATTON, Prospect, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – NASTURTIUMS
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – CHARLOTTE KYMER, Springdale, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – PANSY
- 1st – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 2nd – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – PETUNIAS / SINGLE
- 1st – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- 2nd – REBECCA FRAZIER, Butler, PA
- 3rd – ARLEEN MCCURDY, Prospect, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – PETUNIAS / DOUBLE
- 1st – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 2nd – ARLEEN MCCURDY, Prospect, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – RUDBECKIA
- 1st – CAROL BURR, Mars, PA
- 2nd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- 3rd – SUSAN BURKET, Chicora, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – SALVIA
- 1st – JANE REKICH, Butler, PA
- 2nd – NIKKI ELLENBERGER, Butler, PA
- 3rd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – SNAPDRAGONS
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 3rd – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – STRAWFLOWERS
- 1st – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 2nd – DEBBIE ROCKWELL, Slippery Rock, PA
- 3rd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – SUNFLOWERS / MINIATURE
- 1st – K. ANN WARREN, Chicora, PA
- 2nd – LAURA GUNDLACH, Saxonburg, PA
- 3rd – EARL BURR, Mars, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – SUNFLOWERS / DAISY TYPE
- 1st – LISA PFAB, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – SUNFLOWERS / SEED TYPE
- 1st – STACEY SMITH, Renfrew, PA
- 2nd – HEATHER PFAB, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – VERBENA
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – ROBIN SHEMELA, Mars, PA
- 3rd – JOANNE BROWN, Chicora, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – ZINNIAS / CACTUS
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – ZINNIAS / GIANT
- 1st – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- 2nd – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 3rd – SANDRA FLATT, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – ZINNIAS / POM POM
- 1st – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 2nd – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- 3rd – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – ZINNIAS / NOVELTY
- 1st – LARRY SUMANSKY, Renfrew, PA
- 2nd – TRENA HENTHORN, Butler, PA
- 3rd – NANCY MCCARREN, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ANNUALS – ANNUAL / ANY OTHER
- 1st – CAROL HUTZLEY, Renfrew, PA
- 2nd – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- 3rd – JOANNE BROWN, Chicora, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – ASIATIC LILY
- 1st – CAROL BURR, Mars, PA
- 2nd – BETH FLICK, Fenelton, PA
- 3rd – EARL BURR, Mars, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – BLACK-EYED SUSANS
- 1st – CHRISTIE GEARY LAVER, Cabot, PA
- 2nd – JOHN KENNEDY, Valencia, PA
- 3rd – ELIZABETH NICHTER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – CHRYSANTHEMUMS
- 1st – DON CESCON, Butler, PA
- 2nd – LENA VANDEVORT, Butler, PA
- 3rd – ADA RUMBURG, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – CONEFLOWERS
- 1st – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- 2nd – ROBIN VAN DYKE, Evans City, PA
- 3rd – SUSAN BURKET, Chicora, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – DAYLILY
- 1st – SUSAN BURKET, Chicora, PA
- 2nd – CAROL BURR, Mars, PA
- 3rd – IRMA SUMANSKY, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – DELPHINIUM
- 1st – DIANE MARBURGER, Evans City, PA
- 2nd – IRMA SUMANSKY, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – DIANTHUS
- 1st – DONNA DRAKE, Slippery Rock, PA
- 2nd – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- 3rd – TARA TERWILLIGER, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – LILY
- 1st – ELIZABETH NICHTER, Butler, PA
- 2nd – CAROL BURR, Mars, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – PHLOX
- 1st – CAROL HUTZLEY, Renfrew, PA
- 2nd – SUSAN BURKET, Chicora, PA
- 3rd – CAROL BURR, Mars, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – ROSES / FLORIBUNDA
- 1st – KENNETH CRANMER, Butler, PA
- 2nd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – ROSES / MINIATURE
- 1st – CAROL BURR, Mars, PA
- 2nd – BETH FLICK, Fenelton, PA
- FLORAL EXHIBITS – PERENNIALS – PERENNIAL / ANY OTHER
- 1st – PATRICIA SOOSE, Butler, PA
- 2nd – TAMMY SCHULTHEIS, Renfrew, PA
- 3rd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERS FROM A BUSH – BUTTERFLY BUSH
- 1st – GARY COSTEL, Butler, PA
- 2nd – MARY RUSH, Prospect, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERS FROM A BUSH – CLEMATIS
- 1st – GAYLE GUNDLACH, Saxonburg, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERS FROM A BUSH – HIBISCUS
- 1st – LINDA EALY, Renfrew, PA
- 2nd – CHERYL THOMAS, Evans City, PA
- 3rd – AMBER ROYDES, Tarentum, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERS FROM A BUSH – HYDRANGEA
- 1st – ROBIN SHEMELA, Mars, PA
- 2nd – IRMA SUMANSKY, Renfrew, PA
- 3rd – RACHELLE REAMER, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERS FROM A BUSH – ROSE OF SHARON
- 1st – KEN LAUGHLIN, Butler, PA
- 2nd – LENA VANDEVORT, Butler, PA
- 3rd – GAIL KREUZER, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – FLOWERS FROM A BUSH – FLOWER BUSH / ANY OTHER
- 1st – LINDA CRANMER, Butler, PA
- 2nd – KELLY GETZ, Prospect, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – WILD FLOWER ARRANGEMENT
- 1st – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- 2nd – KIMBERLY THOMAS, Freeport, PA
- 3rd – JOANNE BROWN, Chicora, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – WEATHERED WOOD ARRANGEMENT
- 1st – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- 2nd – ANNA FLICK, Fenelton, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – DRIED MATERIAL ARRANGEMENT
- 1st – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 2nd – CONNIE HASWELL, Evans City, PA
- 3rd – SUE BOARTS, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – BUTTERFLY GARDEN ARRANGEMENT
- 1st – CAROL HUTZLEY, Renfrew, PA
- 2nd – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – FRUIT/VEGETABLE ARRANGEMENT
- 2nd – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – COMBINATION/FRESH & FOLIAGE
- 1st – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- 2nd – CAROL HUTZLEY, Renfrew, PA
- 3rd – ALEXIA ZGURZYNSKI, Glenshaw, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – COMBINATION/FRESH & DRIED
- 1st – LINDA CRANMER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – TEA POT ARRANGEMENT
- 1st – KIM REAMER, Butler, PA
- 2nd – SUSAN SELBY, Butler, PA
- 3rd – LINDA CRANMER, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – CUP & SAUCER ARRANGEMENT
- 1st – GAIL KREUZER, Slippery Rock, PA
- 2nd – SUSAN SELBY, Butler, PA
- 3rd – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – MINIATURE ARRANGEMENT
- 1st – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- 2nd – RUTH MONNIE, Butler, PA
- 3rd – GAIL KREUZER, Slippery Rock, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – CANDLE ARRANGEMENT
- 1st – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- 2nd – ABBY FLICK, Fenelton, PA
- 3rd – JANE TITLEY, Butler, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – HOLIDAY ARRANGEMENT
- 1st – CAROL HUTZLEY, Renfrew, PA
- 2nd – STACEY SMITH, Renfrew, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – ONE-COLOR ARRANGEMENT
- 1st – GAIL KREUZER, Slippery Rock, PA
- 2nd – MARY LEHNERD, Cabot, PA
- 3rd – JOANNE BROWN, Chicora, PA
- FLORAL EXHIBITS – ARTISTIC ARRANGEMENTS – TEACHER’S DESK ARRANGEMENT
- 1st – SUSAN OSCHE, Cabot, PA
- 2nd – REBECCA WILSON, Prospect, PA
- 3rd – BETH FLICK, Fenelton, PA